Деякі водії експлуатують свої машини, керуючись принципом “заправив паливо – і все”, забуваючи про важливість чистоти форсунок та клапанів. І це не проблема, поки автомобіль працює як годинник. Але коли він починає “смикатися” при розгоні або показує інші ознаки несправності, тоді стає ясно, що з двигуном щось не так. Моторист профільного автосервісу розповів в інтерв’ю AmperCar, як водії вбивають форсунки та клапани, навіть не підозрюючи про це.

Навіть найнадійніші мотори з часом забиваються відкладеннями та брудом. Ці непрохані “гості” можуть порушити роботу клапанів, викликаючи проблеми із запаленням.

Крім того, усередині форсунок також накопичуються відкладення, що призводить до нерівної роботи двигуна. Якщо форсунки забиваються занадто сильно, вони перестають розпилювати паливо і починають його просто “лити”, що може призвести до детонації, що, своєю чергою, може спричинити серйозні пошкодження циліндропоршневої групи.

Найчастіше причиною утворення відкладень стає економія на якісному паливі. Неякісний бензин при високій температурі починає виділяти речовини, які осідають у вигляді бруду та нагару та забивають клапани та форсунки. Щоб скоротити забруднення, рекомендується періодично промивати двигун. Фахівці рекомендують проводити цю процедуру кожні 60 000 кілометрів пробігу, використовуючи ультразвуковий стенд для чищення.

Водночас, не варто забувати про періодичне внесення спеціалізованих присадок у бак, які продаються у будь-якому автомагазині. Після тривалого простою транспортного засобу варто додати в паливо спеціальну автохімію. Це допоможе уникнути забруднення двигуна та блокування клапанів після тривалої бездіяльності.