Новий власник Львівського автобусного заводу планує відновити його роботу. Про це повідомила пресслужба будівельної компанії Blago, співвласник якої придбав контрольну частку в ТОВ “Львівські автобусні заводи”, пише «Четверта студія».

“Ми є одним з учасників ТОВ “Львівські автобусні заводи”. Левова частка боргів уже погашена в процедурі санації. На теперішній час завершується уточнення всіх вимог поточних кредиторів для їх остаточного погашення та завершення санації, що призведе до повного фінансового оздоровлення ТОВ “Львівські автобусні заводи”, – розказали в компанії.

“Ми сподіваємося, що в цьому році буде завершена санація, і завод зможе відновити свою діяльність”, – повідомила пресслужба.

Львівський автобусний завод не працює близько десяти років.

Його попередній власник росіянин Ігор Чуркін через конфлікт з львівською владою збирався перенести виробництво у Дніпропетровську область, і у жовтні 2014 року ЛАЗ остаточно зупинився.

З 2020 року перереєстроване у Кам’янському ТОВ “Львівські автобусні заводи” перебувало у стані банкрутства.

Ситуація змінилася у квітні 2023 року, коли Господарський суд Дніпропетровської області затвердив план санації ЛАЗ. Він передбачав залучення нового інвестора ТОВ “Львівінвестактив” івано-франківського бізнесмена Андрія Луцького. Він є співвласником будівельної компанії “Благо”, що є однією з найбільших в Івано-Франківську.

З кінця 2023 року Львівінвестактиву належить 57,58% ЛАЗу.