Досвідчені водії не рекомендують глушити мотор із увімкненим кондиціонером — таку рекомендацію можна дуже часто зустріти в Інтернеті. Пояснюють це тим, що надлишки вологи не встигають відвестися назовні під автомобіль у вигляді конденсату і в результаті системі не вистачає часу, щоб просохнути і провітритися. Стало відомо, чи це так насправді.

Ні для кого не секрет, що в літній період впоратися зі спекою та задушливим повітрям в автомобілі найкраще допомагає кондиціонер. Ось тільки часто водії не замислюються над правилами його експлуатації. В результаті рано чи пізно в салон спершу перестає надходити прохолодне повітря, а потім і зовсім з’являється запах вогкості та затхлості.

Виявляється, коли потрібно освіжитися, більшість автолюбителів просто натискають кнопку з написом «A/C» і регулюють температуру на свій смак. Коли автомобіль приїжджає на місце, двигун просто глушиться, а при його повторному запуску кондиціонер включається автоматично.

Такий підхід, на одноголосну думку автомеханіків, тягне за собою деякі негативні наслідки, пише Politeka. Зокрема, проблема такої експлуатації кліматичної системи полягає в тому, що якщо просто заглушити рухати з працюючим кондиціонером, це призведе до утворення конденсату у вентиляційних патрубках.

І справді, основні правила фізики нагадують кожному автовласнику, що при включеному кондиціонері створюється суттєвий перепад температури повітря в салоні авто та зовні. Звичайно, в такому випадку не може не виникати ефект конденсації, який утворює вологу. Так, влітку при включеному кондиціонері автомобіля, якщо машина стоїть на місці, багато хто помічав, що під днищем на асфальті утворюється пляма від води, що крапає ​​- це якраз і працює відведення конденсату, як і на всіх кондиціонерах.

Ось і виходить, що перед тим, як заглушити двигун, кондиціонер необхідно заздалегідь вимикати. Інакше є ризик застою конденсату у випарнику. Це в свою чергу загрожує поломкою кондиціонера і поширенням неприємного запаху по салону, адже у вологому середовищі бактерії та пліснява розмножуються дуже швидко.