Експерти підрахували вартість обслуговування авто різних марок за 5 і 10 років експлуатації. Виявилося, що електромобілі набагато дешевші в утриманні, ніж бензинові моделі.

Вартість обслуговування — настільки ж важливий параметр автомобіля, як і його надійність. Відносно витривала машина може розорити під час першого планового ремонту, а ненадійне авто може виявитися дешевим у ремонті. Американське видання Consumer Reports прорахувало середню вартість обслуговування авто різних марок.

Експерти проаналізували, скільки коштуватиме обслуговування автомобілів за 5 і 10 років експлуатації. Для цього вони опитали власників машин і ті розповіли про вартість візитів на СТО за останній рік, пише «Фокус».

У перші 5 років витрати на обслуговування авто істотно менші, адже чимало робіт виконується за гарантією. Після її завершення витрати істотно зростають.

Звісно, авто преміальних брендів дорожчі в обслуговування, проте це стосується не всіх марок. Buick та Lincoln потрапили до топ-5 найдешевших в утриманні авто.

Однак вони поступилися Tesla. Електромобілі не потребують заміни мастила, фільтрів чи свічок запалювання, а тому дешевші в обслуговуванні. У середньому за 5 років витрати становлять 580 доларів, а за 10 років — 4035 доларів.

Найдорожчими ж виявилися Porsche і Land Rover, обслуговування яких за 5 років потягне на $4000, а за 10 років складе 14-19 тис. доларів.