Іноді на дорозі виникає ситуація, коли інший транспортний засіб попереду рухається дуже повільно, через що його потрібно обігнати. Проте, варто пам’ятати про правила, які забороняють це робити.

Експерти розповіли, у яких випадках заборонено обгін інших транспортних засобів на дорозі, інформує novyny.pro.

Правила обгону інших авто

Обгін інших транспортних засобів потребує дотримання деяких правил. Вони дають змогу знизити ризик виникнення ДТП.

Спочатку водієві необхідно переконатися, що жоден з водіїв інших транспортних засобів, які рухаються за ним або які можуть створити перешкоду, не розпочали обгін. Також не можна обганяти автомобілі, які вже виконують цей маневр.

Крім цього, не можна обганяти автомобілі, якщо на зустрічній смузі руху на близькій відстані їде інший транспортний засіб. Варто і подбати про те, щоб після обгону повернутись на вихідну смугу руху, не створюючи перешкод іншим транспортним засобам.

Перешкоджати обгону також заборонено. Водій такого транспортного засобу не може підвищувати швидкість руху чи «підрізати» інші автомобілі.

Якщо на дорозі за межами населеного пункту неможливо здійснити обгін сільськогосподарської техніки, ширина якої перевищує 2,6 метра, тихохідного або великогабаритного транспортного засобу, його водій повинен рухатися якомога правіше, а в разі потреби – зупинитися на узбіччі та пропустити транспортні засоби за ним.

Водій при обгоні може залишитися на смузі зустрічного руху, якщо після повернення на смугу, яку раніше займав, йому доведеться знову розпочати обгін. Проте, необхідно переконатися, що цей маневр не створить небезпеки зустрічним транспортним засобам.

У яких випадках заборонено обгін

У ПДР зазначена велика кількість умов, коли обгін інших транспортних засобів заборонено. У цих ситуаціях маневр може виявитися надто небезпечним.

Де і в яких випадках заборонено обгін інших авто:

  • на перехресті;
  • на залізничних переїздах та на відстань менше ніж 100 метрів від них;
  • на відстані ближче ніж за 50 метрів до пішохідних переходів у населеному пункті та 100 метрів – поза населеним пунктом;
  • в кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах та на інших ділянках доріг з обмеженою оглядовістю;
  • якщо інший транспортний засіб здійснює обгін чи об’їзд;
  • у тунелях;
  • на дорогах з двома та більше смугами руху в одному напрямку;
  • колони автомобілів, за якою їде транспортний засіб з ввімкненим проблисковим маячком (крім помаранчевого).

Штраф за порушення правил обгону

За порушення правил обгону водії можуть отримати покарання. Тому слід переконатися, що цей маневр не суперечить ПДР.

Якщо водій порушить правила обгону, він може отримати штраф у розмірі 510 грн. Штраф необхідно сплатити протягом 15 днів, інакше його сума збільшується вдвічі.