Нацполіція України 15 травня завершила процедуру тендерів, підписавши два контракти на придбання транспортних засобів. Загальна вартість угод склала 141,37 мільйона гривень, як вказано в системі державних закупівель «Прозорро». Про це повідомляє «Автотема» із посиланням на видання “Наші гроші”.

ТОВ “Кий Авто Центр” уклала угоду на поставку спеціалізованих автомобілів на суму 127,04 млн грн. До 25-го жовтня компанія зобов’язана доставити 150 спеціалізованих легкових авто КА АСПД на базі Renault Duster 4х2 білого кольору, за ціною 847 тисяч гривень за одиницю, що еквівалентно 21 343 доларам за обмінним курсом на момент підписання контракту. Спецавтомобілі виготовляє сама компанія-постачальник, тоді як базові моделі виробляє французька фірма “Renault s.a.s.” на заводах в Румунії.

Ці авто оснащені переднім приводом, бензиновим двигуном об’ємом 1,6 літра, механічною КПП, системами безпеки, подушками безпеки для водія та переднього пасажира, а також кондиціонером. До спеціального обладнання входить світлодіодна панель з сигнальним пристроєм, радіостанція, сейф для зберігання зброї, антивандальні чохли на сидіння та поліцейське брендування.

У попередньому замовленні в жовтні 2023 року, поліція придбала подібні авто від “Спец-Ком-Сервіс” за ціною 788 тис. грн, або 21 535 доларів. Це свідчить про те, що ціна в доларах залишилася майже незмінною з того часу.

На вебсайті постачальника, модель Renault Duster Life 4х2 2024 року з бензиновим двигуном 1,6 л і механічною КПП без додаткового спецобладнання та брендування пропонується за ціною 713 тисяч гривень.

Компанія “Спец-Ком-Сервіс” отримала замовлення на суму 14,34 млн грн. Вони мають доставити п’ять спеціалізованих транспортних засобів до 5 листопада. Ці автомобілі, моделі СКС-FT-M8, створені на базі Ford Transit 4х2 з металевим кузовом-фургоном, призначені для транспортування дев’яти осіб, що перебувають під вартою, за ціною 2,87 млн грн кожен, що еквівалентно 72,258 доларів.

Ці транспортні засоби оснащені заднім приводом, 2,2-літровим дизельним двигуном, механічною КПП, системами безпеки, подушкою безпеки для водія та кондиціонером. Вони будуть модифіковані для відповідності спеціальним вимогам, включаючи світлодіодну панель, сигнально-гучномовний пристрій, два проблискові маячки, GPS-трекер, радіостанцію та відеореєстратор, а також поліцейське брендування.

У вересні 2023 року поліція вже робила подібне замовлення у “Спец-Ком-Сервісу” за ціною 2,74 млн грн, або 75,004 доларів за одиницю, що свідчить про незначне зниження вартості в доларах з того часу.

Угода з “Кий Авто Центром” включає 70% авансового платежу, тоді як з “Спец-Ком-Сервісом” — 49%.

“Спец-Ком-Сервіс” отримав менший контракт на автозаки без проведення аукціону, оскільки інші учасники не з’явилися на відкриті торги, тоді як за більший контракт на легкові автомобілі компанії конкурували між собою.

“Кий Авто Центр”, яким володіють Олександр Гуня та Володимир Шполянський і яким керує Володимир Косс, з 2020 року отримав замовлення на загальну суму 646,70 мільйонів гривень.

Засновниками “Спец-Ком-Сервісу”, розташованого під Києвом, є Сергій Калюш та Михайло Городових, а директором — Василь Даниляк. Калюш та Городових також є власниками ТОВ “Полікар”. З 2016 року “Спец-Ком-Сервіс” отримав замовлення на суму 2,47 млрд грн, переважно від МВС.