18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію та військовий облік. Кременчуцький районний ТЦК та СП розповів про те, які документи мають завжди бути при собі у призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а отже й у водіїв, пише today.ua.

Більшість автомобілістів в Україні – це військовозобов’язані та резервісти. Тому вони повинні мати при собі не тільки посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію ТЗ (або їх цифрові версії), але також військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

При цьому важливо мати інформацію про оновлення даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Що це може бути? Це може бути VIN-код, отриманий у ТЦК та СП, витяг, отриманий через ЦНАП, або інформація з реєстру «Оберіг» у додатку «Резерв+».

З 18 травня 2024 року всі чоловіки в Україні віком від 18 до 60 років мають оновити свої військово-облікові дані у ТЦК. Актуалізувати дані можна будь-яким способом, як через ЦНАП, так і через додаток «Резерв+».

Чоловіки віком від 18 до 60 років, які протягом 60 днів після 18 травня 2024 року не оновлять своїх військово-облікових даних у ТЦК, вважатимуться ухилянтами від мобілізації. Для осіб, які порушують правила мобілізації, у 2024 році запровадили кілька тимчасових обмежень. Так вони не зможуть їздити на своїх автомобілях, не зможуть скористатися послугами сервісних центрів МВС.

Заборонятимуть керувати ухилянтам транспортними засобами за рішенням суду. Але спочатку ТЦК надсилатиме поштою на відомі адреси вимоги щодо оновлення військово-облікових даних (не плутати з повісткою). Ухилянтів до ТЦК доставлятиме поліція. Якщо це зробити неможливо, то тоді їх за рішенням суду тимчасово обмежуватимуть у деяких правах.

Раніше стало відомо, що Нацгвардії України дозволять застосовувати засоби примусової зупинки автомобілів та інших транспортних засобів. Це передбачає законопроєкт №10311. Народні депутати Верховної Ради у травні 2024 року прийняли його за основу. Нацгвардія і зараз може використовувати засоби примусу, зупинки автомобілів, але це хочуть врегулювати на законодавчому рівні, тобто внести зміни до закону.