У соцмережах ходять чутки, що в тих, хто ухиляється від військової служби, з набранням чинності нового закону про мобілізацію, відбиратимуть їхні транспортні засоби. Так от, насправді все інакше, повідомляє ТСН юристка ГО «Правозахисна група «Січ» Олена Ресенчук. Йдеться про обмеження людини у користуванні транспортним засобом у разі систематичного ігнорування ним вимог ТЦК про виконання військового обов’язку, пише UaMotors.

Співробітники ТЦК при виявленні порушника правил військового обліку можуть викликати поліцію, щоб та здійснила адміністративне затримання та доставила його до ТЦК. Якщо поліція повідомляє про неможливість затримання громадянина, ТЦК протягом 5 днів надсилає йому листа з обов’язками військовозобов’язаного та вимогами виконати їх. При чому отримана повістка вважається не тільки під розписку, а й при виставленні в поштовому повідомленні відмітки про неможливість вручення її громадянину.

Якщо правопорушник за 10 днів не виконає згадані в повідомленні дії, починаючи з 11-го дня ТЦК протягом місяця подає судовий позов про обмеження цієї особи в управлінні транспортним засобом під час мобілізації до виконання нею зазначених вимог або їх відкликання.

Юристка уточнює, що враховуючи обмежений час подання ТЦК судового позову та високу навантаженість цих органів, імовірніше за все такий захід як обмеження ухилянта в керуванні транспортним засобом навряд чи стане масовим.