Оцінюючи різні ситуації на дорогах, може здатися, що любителів притискатися ззаду стає з кожним роком дедалі більше. Здебільшого йдеться про лихачів, адже рідко хто з адекватних водіїв чинитиме таким чином, створюючи зайві перешкоди. При цьому на практиці є досить дієві способи осадити запал нахаб, не вдаючись до різких дій, пише wheel-news.

Автолюбителі-початківці в цьому разі часто не розуміють, як знайти управу на колег, які тиснуться позаду і вимагають поступитися їм дорогою. Насправді все доволі просто і велосипед при цьому винаходити немає необхідності. Будь-який навіть найзапекліший лихач переживає за власне здоров’я і збереження свого майна. Отже, він зробить усе необхідне, щоб уникнути зайвих фінансових витрат і проблем. До речі, якраз на це і робиться основний упор.

Отже, якщо автолюбителю в черговий раз довелося на дорозі зустріти неадекватного колегу, який сильно поспішає, але пропустити його немає можливості, то слід подати цій людині сигнал про те, щоб та на своїй машині дотримувалася дистанції. Немає необхідності в цьому разі різко бити по гальмах. Тим паче, що подібне загрожує негативними наслідками і визнанням винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, що виникла через екстрене уповільнення.

У цій ситуації потрібно лише доторкнутися до педалі гальма, щоб уповільнення автомобіля не почалося, але при цьому спрацювали стоп-сигнали. Якщо ззаду виявиться лихач із досвідом, то для нього цей сигнал стане приводом збільшити дистанцію до того моменту, поки не з’явиться можливість виконати обгін або випередження. Однак це працює лише з адекватними людьми, які не перший рік за кермом і вже встигли навчитися невербального спілкування автомобілістів за допомогою різного роду сигналів.

Якщо ж за кермом автомобіля, що рухається позаду, опиняється людина, яка не розуміє тонких натяків, їй доведеться донести свою точку зору у більш дієвий спосіб. У цьому разі діяти потрібно також за допомогою стоп-сигналів, впливаючи на педаль гальма кілька разів поспіль короткочасними натисканнями. Таким чином ліхтарі на машині почнуть блимати, і людина, що рухається позаду, найімовірніше, зрозуміє, чого від неї намагаються домогтися.

Є ще один дієвий метод пояснити некультурному колезі, що автомобілісту неприємна така поведінка. Йдеться про практично повне уповільнення ТЗ до мінімальної швидкості. Єдиний нюанс, який потрібно брати до уваги в цьому випадку, – це ризик спровокувати дорожньо-транспортну пригоду. Саме тому зайвий раз займатися таким навчанням на дорозі не слід, оскільки позаду нахаби можуть пересуватися інші цілком адекватні та порядні водії.