13 червня Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до процедури перевірки водіїв на стан наркотичного сп’яніння. Нововведення покликані підвищити ефективність виявлення осіб, які керують транспортними засобами під впливом заборонених речовин.

Про це повідомляє «Хвиля», посилаючись на повідомили у прес-службі МВС та на Урядовому порталі.

Так, тепер під час перевірки на наркотичне сп’яніння дозволено використання експрес-тестів на утримання наркотичних та психотропних речовин під час медичного огляду у закладах охорони здоров’я. При цьому огляд може проводитися цілодобово із застосуванням сертифікованого обладнання та тестів. У разі позитивного результату експрес-тесту водія надсилатимуть на лабораторне дослідження для підтвердження наявності заборонених речовин.

У разі виявлення факту керування транспортним засобом особою, яка перебуває під впливом речовин, що погіршують концентрацію та реакцію, правопорушнику загрожує грошове стягнення або позбавлення права керування на строк до одного року.

При повторному порушенні санкції може бути посилено, включаючи збільшення тривалості позбавлення прав строком на 1 рік та підвищення суми штрафу.