Блокпости на дорогах України стали суворою реальністю в умовах триваючої агресії РФ. І хоча законодавство в період воєнного стану продовжує діяти, зайвий раз не слід ризикувати і провокувати силовиків. У зв’язку із цим водіям назвали 6 типових фраз, які краще не говорити на блокпосту, пише «Твоя машина».

«Пропустіть, я поспішаю!»

Поліцейські та військові несуть службу на блокпосту і зупиняють автомобілі не зі своєї примхи. Найкращий спосіб заощадити час і швидше проїхати далі в такій ситуації – посприяти силовикам і привертати до себе зайву увагу.

«Це не ваша справа, що в мене в салоні або багажнику»

Такі розмови викличуть ще більшу цікавість у правоохоронців, які можуть вважати, що ви намагаєтеся приховати від них щось заборонене.

«Я не надаватиму документів, у мене з ними все гаразд»

Закон свідчить, що всі громадяни в період воєнного стану зобов’язані мати при собі документи, що засвідчують особу. Цю вимогу також вводять не просто так, а з метою безпеки, коли ворожі диверсанти проникають навіть у найглибший тил. Єдиним винятком може бути випадок, коли поліція вимагає від вас документи, які не пов’язані з посвідченням особи, правом власності на машину або вантаж, що перевозиться. Такі вимоги можуть бути незаконними.

«Один телефонний дзвінок — і у вас будуть неприємності”

Практика показує, що погрози силовикам мало сприяють розв’язанню ситуації і навіть навпаки – провокують людей у формі на ретельнішу перевірку щодо вас.

«В Україні немає війни!»

Так, в Україні юридично немає стану оголошеної війни, але фактично Росія веде проти нашої країни війну на знищення, а запроваджений воєнний стан дає силовикам усі необхідні повноваження проводити перевірку громадян на блокпостах. Подібна фраза точно не вирішить ситуацію, але може бути сприйнята як провокація.

«Я зараз поїду і нічого ви мені не зробите»

В умовах постійної небезпеки ДРГ, особливо в прикордонних і прифронтових регіонах, подібна безвідповідальна поведінка може бути сприйнята як потенційна загроза і спровокувати дії у відповідь.