Компанія Luaz Motors офіційно представила новий прототип пікапа LUAZ 4×4. Ця подія сталася під час заходу «Електроспектива» в українській столиці, інформує today.ua.

Луцький автомобільний завод (ЛуАЗ) кілька десятиліть поспіль випускав автомобілі підвищеної прохідності. На початку 2000-х рокив у Луцьку, нажаль, перестали випускати автомобілі, а зосередилися на автобусах. З 2006 року там випускають автобуси «Богдан».

Проте бренд «ЛуАЗ» вже намагаються відродити. Це робить компанія Luaz Motors (компанія «Богдан Моторс», якій зараз належить Луцький автозавод, не має відношення до цього проекту). Наприкінці 2022 року директор цієї компанії Вадим Ігнатов розповів, що розробляється два електричні пікапа — «Фермер» та «Сіті». У «Фермера» буде одинарна кабіна на двох осіб і великий вантажний відсік, а у «Сіті» — подвійна кабіна на чотирьох осіб і не дуже великий вантажний відсік.

Перші прототипи цих автомобілів, як стверджувалося, мали максимальну швидкість 50 км. І тепер публіці показали новий прототип пікапа ЛуАЗ «Фермер» 4×4. Його електрична силова установка складається з двох електромоторів та батареї на 8,1 кВтг. У перших прототипів, до речі, батарея була менш потужною – 6,14 кВтг. Запас ходу на одному блоці батареї складає 100 км, тобто стільки ж, скільки у перших прототипів. Загалом, запас ходу становить від 100 до 300 км, залежно від кількості встановлених на автомобілі акумуляторних батарей.

Потрібно відзначити, що новий прототип електричного пікапа LUAZ 4×4 помітно відрізняється від попередника. І не лише акумуляторною батареєю. Так, у нього з’явилася незалежна підвіска всіх коліс, блокування міжколісних диференціалів, посилена сталева рама і важелі підвіски, електричне паркувальне гальмо, дискові гальма на всіх колесах, сталеві захисні дуги на передньому і задньому бампері, багажник на даху.

Крім того, цей український електричний пікап має зарядний порт на боці водія. Дорожній просвіт становить 28 см. Привід — повний, що підключається. Усі ці зміни розробники внесли за бажанням клієнтів.

Компанія Luaz Motors зараз проводить ходові випробування оновленого електричного пікапа LUAZ 4×4. Після цього має розпочатися його продаж. Скільки він коштуватиме – нам ще не відомо.

За основу компанія Luaz Motors, певне, бере китайські електричні пікапи. У всякому разі, ЛуАЗ «Фермер» чомусь дуже схожий на китайський електричний пікап EEC L7e. У нього запас ходу становить 120 км, а максимальна швидкість – 50 км/год.