Керівництво корпорації Honda вирішило припинити виробництво мопедів з об’ємом двигуна 50 куб. см і менше, включно з серією Super Cub, яка є найпопулярнішою у світі.

Рішення обґрунтоване запровадженням більш строгих стандартів експлуатації транспортних засобів та вимог до викидів вихлопних газів. До того ж на тлі популярності електричних самокатів, велосипедів та мотоциклів продаж мопедів Honda знизився, пише «Автосвіт».

Зазначається, що в лінійці мопедів Honda є 15 моделей з об’ємом двигуна 50 куб. см і менше. Річ у тім, що при такому об’ємі мотора складно відповідати високим стандартам викидів вихлопних газів через те, що каталізатору потрібен значний час для досягнення робочої температури, при якій здійснюється фільтрація.

Встановлення ефективніших каталізаторів майже вдвічі підніме ціни на цю категорію мопедів, вони будуть майже на рівні з моделями з об’ємом двигуна від 50 до 125 куб. см. Наразі ціни малопотужних мопедів Honda варіюються в діапазоні від 156 до 300 тисяч єн (1000-1900 доларів США).

Нагадаємо, перший Super Cub компанія Honda випустила в 1958 році. З того моменту вироблено та продано близько 110 млн примірників. Цей японський мопед став найбільш продаваним у світі. Модель популярна і зараз, особливо серед кур’єрів служб доставки, розвізників газет та листонош.