Українське законодавство карає водіїв, які люблять поспілкуватися телефоном за кермом. Такі дії наражають на безпеку не тільки порушника, а й інших учасників дорожнього руху. Про це нагадали юристи порталу «Дорожній адвокат», пише Znaj.ua.

Відповідно до пункту 2.9.д ПДР, водії не мають права використовувати мобільні телефони під час руху автомобіля, а саме тримаючи їх у руках. Співробітники поліції можуть зупинити та притягнути до відповідальності водія, якого спіймають телефонною розмовою під час керування транспортним засобом.

Відповідно до частини 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо це була звичайна розмова по телефону та не мала жодних негативних наслідків для інших учасників дорожнього руху, то порушнику доведеться заплатити 510 гривень штрафу. У випадку, якщо телефонна розмова спровокувала інших учасників дорожнього руху змінювати швидкість, напрямок руху або вживати інших заходів безпеки, то штраф зросте до 1445 гривень.

У той же час за таке порушення патрульні можуть забрати ваше посвідчення водія на строк від шести місяців до одного року. Вони мають право тимчасово вилучити у вас права водія до вирішення справи в суді. Поки справа вирішується у суді, такі водії керуватимуть автомобілем із тимчасовим талоном замість звичайного посвідчення.