В Україні росте попит на автокредити, оскільки громадяни все активніше придбавають нові автомобілі в кредит. Експерт пояснив, які саме автомобілі купують на кредит, які умови кредитування вигідні, і також зробив прогноз на другу половину цього року.

У перших п’яти місяцях 2024 року частка кредитних продажів нових автомобілів становила 15% від загального обсягу. Це на 4% більше, ніж у січні-травні 2023 року. Загалом за цей період було продано на кредит близько 900 автомобілів, пише SUV News.

Найпопулярніші авто

Українці часто обирають автомобілі в цінових діапазонах від 16 до 45 тисяч доларів. Найпопулярніші марки в цьому сегменті – Toyota, Renault, Volkswagen, Skoda і BMW. Також вони активно купують автомобілі вартістю від 10 до 18 тисяч доларів, особливо Renault, BYD, Citroen, Chery та Geely.

Українці вибирають автокредити з найнижчими відсотковими ставками, що починаються від 0,01%. Також популярні кредити на термін від 1 до 3 років з першим внеском від 40% до 60% вартості автомобіля.

Фактори, що впливають на попит на автокредити:

  • 1. Збільшення доходів населення: якщо доходи українців зростають, їхній інтерес до покупки нових автомобілів і взяття кредиту може зрости.
  • 2. Зміни у державних програмах: уряд може впроваджувати нові програми, що стимулюють покупку автомобілів, наприклад, компенсації часткової відсоткової ставки за кредитами.
  • 3. Зміни в пропозиції на ринку: випуск нових моделей автомобілів і поліпшені умови кредитування від інших банків можуть змінювати інтерес покупців.

Експертний прогноз

Експерти передбачають, що у другій половині 2024 року попит на автокредити може зменшитися через вплив війни, зниження вартості гривні та зростання цін на автомобілі. Однак цей тренд може зберігатися завдяки подальшому зниженню облікової ставки Національного банку України, новим конкурентним пропозиціям на ринку і покращенню загальної безпеки в країні.