Компанія Suzuki планує у 2025 році почати продавати в Європі свій новий електричний кросовер Suzuki eVX. Це перший електричний кросовер у модельній лінійці Suzuki, пише today.ua.

У той час, як у модельних лінійках багатьох автовиробників вже є електричні кросовери, компанія Suzuki у цьому плані дуже відстає. Вона досі не випускає кросовери з електричною силовою установкою.

У 2023 році публіці показали концепт Suzuki eVX Concept (на головному фото). Саме на його базі Suzuki створює свій перший електричний кросовер. Фотошпигуни вже помітили його під час дорожніх тестів у Європі. Щоправда, поки що у сильно закамуфльованому вигляді.

Судячи з шпигунських фотографій, серійний eVX не сильно відрізнятиметься від свого концепту. Хоча певні зміни у нього, звісно, ​​внесуть. Зверніть увагу на те, що у тестового прототипу серійні фари і серійні задні ліхтарі. Це свідчить про те, що розробники вже просунулися досить далеко.

А ось розміри серійної версії будуть такими ж, як розміри концепту. Нагадаємо, довжина концепту eVX становить 4300 мм, ширина – 1800 мм, а висота – 1600 мм. Японський автогігант стверджує, що eVX поєднуватиме в собі можливості 4×4 з перевагами сучасних електромобілів.

Яка силова установка буде у Suzuki eVX – ще достеменно не відомо. Передбачається, що електрична силова установка матиме дві версії – одномоторну і двомоторну. Цей кросовер також отримає літій-іонну батарею на 60 кВтг. Потужність електромоторів поки що не відома навіть приблизно. За чутками, eVX матиме запас ходу понад 400 км (за іншими даними понад 500 км).

Suzuki почне продавати в Європі кросовер Suzuki eVX у 2025 році. Можливо, наступного року він з’явиться і в Україні. Скільки він коштуватиме – це ще не відомо. Потрібно відштовхуватись від ціни Suzuki S-Cross, адже eVX буде його електричною альтернативою.

В Україні зараз Suzuki S-Cross коштує від 874 000 грн. Це базова комплектація GL з 1,4-літровим бензиновим двигуном потужністю 140 к.с., який працює разом із 6-ступінчастою механічною коробкою передач. Є також версія із 6-ступінчастою автоматичною коробкою передач.