Запорізький автомобілебудівний завод насамперед відомий завдяки культовим «Запорожцям» та «Тавріям», які стали справжніми народними автомобілями в Україні. Проте ЗАЗ у 1960-х роках розробляв і кілька незвичайних моделей, які так і не надійшли у виробництво.

Сайт novyny.pro розповів про незвичайний фургон ЗАЗ-970Б.

Як з’явився ЗАЗ-970Б

На початку 1960-х років на підприємстві «Комунар» було спроєктовано вантажний автомобіль ЗАЗ-970. Він був створений на базі прототипу ЗАЗ-966 та розділив з цією моделлю багато деталей.

Автомобіль отримав прізвисько «Точило» через свій незвичайний дизайн. Проєкт був внутрішнім дослідженням підприємства та не планувався до запуску у виробництво.

«Точило» мав вантажопідйомність 350 кг. Цього вдалося досягти завдяки тому, що вага моделі становила лише близько 700 кг.

Пізніше інженери розробили цілу лінію автомобілів ЗАЗ-970. До неї увійшли вантажівка, фургон, пікап та мінівен.

Дизайн усіх моделей розробили у заводському бюро архітектурного оформлення. Панелі кузовів цих автомобілів були виготовлені зі сталі завтовшки 0,7 мм, що було нетиповим для автомобілебудування часів СРСР.

Дизайн та характеристики ЗАЗ-970Б

Фургон ЗАЗ-970Б відрізнявся від ЗАЗ-970 наявністю закритого кузова. Ця модель могла використовуватись для перевезення різних вантажів.

Спереду ЗАЗ-970Б розташовані круглі фари, між якими знаходиться хромована смуга. Також модель отримала сталевий бампер.

У фургона були бічні «зябра» для охолодження двигуна. Вони були присутні на всіх наступних «Запорожцях», починаючи зі ЗАЗ-966.

Автомобіль мав три бічні двері. Також модель була значно вищою за ЗАЗ-966. Завдяки цьому вона могла впоратися й з поїздками бездоріжжям.

Фургон був оснащений 0,9-літровим карбюраторним двигуном V4 від ЗАЗ-965А потужністю 30 к.с. Він працював у парі з 4-ступінчастою механічною коробкою передач. Модель могла розвивати швидкість до 70 км/год. Середня витрата пального становила 7,5 літра на 100 км.

Фургон був перспективною моделлю, але її так і не запустили у серійне виробництво. Причина полягала в надто великих витратах на розробку та випуск.