В червні стало відомо про зміну порядку перевірки водіїв України на вживання алкоголю та наркотичних речовин.

Про те, як проводиться процедура та про основні нововведення розповіло видання borgexpert.com.

Нові правила перевірки водіїв на алкоголь та наркотичні речовини

Нещодавно представник Кабміну Тарас Мельничук повідомив, що для підтримки безпеки на дорогах та зниження ризику ДТП, до процедури перевірки водіїв на алкоголь на наркотики було внесено зміни.

Найголовніша новація — це обов’язкова лабораторна перевірка водія, проведена на місці зупинки.

Поліціянти можуть зупинити та перевірити водія з ознаками сп’яніння на алкоголь чи наркотики в будь-який час доби за допомогою сертифікованих приладів для вимірювання вмісту алкоголю в крові та експрес-тестів на наркотики.

Зазначається, що для прозорості та підтвердження законності проведення тестів, присутність при огляді двох свідків або відеофіксація є обов’язковими умовами.

У разі позитивного тесту на наркотики чи алкоголь, результати необхідно обов’язково підтвердити за допомогою лабораторних досліджень у медичному закладі. Якщо вживання алкоголю або заборонених речовин підтвердиться, водії нестимуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Ці зміни спрямовані на посилення безпеки на дорогах України та запобігання керуванню транспортними засобами під впливом алкоголю та наркотиків.

Порядок перевірки водія на алкоголь: що треба знати про огляд?

Поліціянти можуть провести перевірку водія на алкоголь та наркотики за наявністю видимих ознак.

Основні з них:

  • запах алкоголю;
  • порушення мовлення та координації рухів;
  • тремтіння пальців рук;
  • неадекватна чи дивна поведінка, що не відповідає обстановці;
  • звужені чи розширені зіниці, які не реагують на світло;
  • сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;
  • почервоніння або надмірна блідість обличчя.

За наявністю перелічених ознак, поліціянти мають провести тести на алкоголь та наркотики. Огляд проводиться лише з використанням сертифікованих та повірених приладів, дозволених МОЗ та Держспоживстандартом.

Перед оглядом поліцейський зобов’язаний роз’яснити водієві порядок застосування приладу та надати відповідні документи (сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку).

Огляд на місці зупинки транспортного засобу обов’язково проводиться у присутності двох свідків або фіксується на відео. Поліцейські та особи, щодо неупередженості яких є сумніви, не можуть бути свідками.

Пам’ятайте, що дотримання ПДР — це гарантія безпеки на дорозі не лише для водія, а й для інших учасників дорожнього руху.