Німецька компанія Rheinmetall розпочала виробництво бойових машин Lynx в Україні. Про це повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на BuildingTech.

Rheinmetall запустила перший виробничий об’єкт на українській території. За словами генерального директора Rheinmetall Арміна Паппергера, будівництво другого заводу також наближається до завершення, і його запуск запланований на найближчий час. Це дозволить локалізувати виробництво бронетехніки та боєприпасів, що відкриває нові перспективи для оборонного партнерства між Україною та Німеччиною.

Масштабна локалізація виробництва та перше постачання БМП Lynx

Нові заводи мають стати важливими ланками у виробничому ланцюгу Rheinmetall, забезпечуючи значну частку продукції для українських збройних сил. До кінця року компанія планує здійснити перше постачання бойових машин піхоти (БМП) Lynx, а надалі — розширити свої виробничі потужності. Плануються зокрема завод із виготовлення боєприпасів і виробництво пороху, що забезпечить комплексну підтримку української оборонної промисловості.

Універсальність та надійність БМП Lynx

Основною розробкою Rheinmetall для інтенсивних бойових дій є БМП Lynx, яка має дві модифікації: KF31 та KF41. Модель KF31 важить до 38 тонн, оснащена двигуном на 755 кінських сил, що дозволяє розвивати швидкість до 65 км/год, тоді як більш потужна версія KF41 важить 50 тонн, має двигун на 1140 кінських сил і може досягати швидкості до 70 км/год.

Ключовим аспектом конструкції Lynx є захист екіпажу. Машина оснащена сталевою бронею з подвійним посиленням корпусу, що знижує вплив вибухів. Додаткова броня з металевих і керамічних компонентів захищає від бронебійних снарядів калібру до 25 мм на відстані 500 метрів. Машина здатна витримувати вибухи потужністю до 10 кг тротилу, а опційна система активного захисту (APS) покращує її стійкість у бою.

Конструкція Lynx забезпечує розміщення боєприпасів окремо від екіпажу, знижуючи ризик у разі пробиття броні. Внутрішній простір спроєктований для максимальної зручності екіпажу та забезпечує швидку евакуацію в разі пошкодження.

Універсальність Lynx забезпечується модульною архітектурою, що дозволяє адаптувати машину до різних завдань — як бойових, так і допоміжних. Це робить її оптимальним вибором для армій, адже така модульність спрощує логістику та обслуговування, а також мінімізує потребу в перенавчанні персоналу для виконання нових тактичних завдань.

Як повідомлялось, 5 травня керівник компанії Rheinmetall Армін Паппергер анонсував постачання Україні артилерійських боєприпасів, серед яких будуть снаряди дальністю 100 кілометрів.

У березні Паппергер казав, що Rheinmetall хоче побудувати в Україні щонайменше чотири заводи.

Планується, що заводи Rheinmetall в Україні вироблятимуть снаряди, військову техніку, порох і зенітну зброю.