З настанням зими перед автовласниками постає питання про те, як уникнути замерзання склоомивача та підвищити його надійність. Один зі способів, яким користуються досвідчені водії, — видалення зворотного клапана системи омивача. Експерти розповіли, у чому полягає користь цієї доопрацювання та які недоліки вона має, пише Avtosota.

Навіщо видаляти клапан узимку?

Зворотний клапан, встановлений у системі склоомивача, запобігає зворотному струму рідини, завдяки чому рідина, що омиває, відразу надходить на скло при натисканні на важіль управління. Проте взимку зворотний клапан може спричинити замерзання омивача. Справа в тому, що спирт, що входить до складу зимових рідин, що омиває, поступово випаровується, залишаючи в трубках чисту воду. За низьких температур ця вода замерзає, блокуючи систему.

Видалення клапана дозволяє рідині повертатися назад у бачок після кожного використання, що знижує можливість замерзання залишків води в трубках. Хоча при цьому реакція системи на подачу омивача стане трохи повільнішою, система залишиться працездатною навіть за умов сильного холоду.

Однак якщо автомобіль використовується в теплому кліматі або водій рідко вдається до омивача взимку, подібне рішення може виявитися зайвим. У таких випадках випаровування спирту в рідині, що омиває, залишається на мінімальному рівні, і замерзання не викликає проблем.

Альтернативні засоби захисту омивача

Деякі виробники автомобілів уже передбачили підігрів бачка омивача, що дозволяє зберігати рідину в рідкому стані. Наприклад, в окремих моделях бачок розташований поруч із системою охолодження двигуна, що допомагає йому підігріватися і захищати рідину, що омиває, від замерзання. Також популярним рішенням є додавання антифризних присадок в рідину, що омиває, що допомагає підтримувати низьку температуру замерзання.