Виявленням громадян, які сідають за кермо в нетверезому стані, в Україні займаються співробітники Патрульної поліції. Завдяки алкотестерам «Драгер» копи можуть швидко визначити наявність і концентрацію алкоголю в організмі водія, а в разі перевищення норми — відсторонити порушника від керування транспортним засобом і притягнути до відповідальності згідно з чинним законодавством, пише «Автотема».

Проте нещодавнє рішення Івано-Франківського апеляційного суду змінило підхід до перевірки на стан сп’яніння військових. Відповідні дії з військовослужбовцями тепер мають проводитися за спеціальною процедурою, визначеною статтею 266-1 КУпАП. Це означає, що контроль тверезості військових може здійснюватися виключно представниками Військової служби правопорядку ЗСУ.

Це рішення стало ключовим у справі одного з військовослужбовців, якому інкримінували їзду в стані алкогольного сп’яніння. Поліцейські за допомогою «Драгера» зафіксували 0,68 проміле алкоголю в його крові, що втричі вище допустимого рівня. Однак суд не визнав результати перевірки доказом, оскільки перевірку проводили не уповноважені особи — патрульні, а не співробітники ВСП. У підсумку справу закрили, а військового звільнили від відповідальності.