Практично кожен водій може зіткнутися з ситуацією, коли поліція намагається притягнути його до адміністративної відповідальності за порушення ПДР. Навіть якщо автомобіліст нічого не порушував, патрульні можуть пред’являти йому звинувачення помилково, що потім можна оскаржити в суді. Панікувати і конфліктувати з правоохоронцями точно не варто.

Юрист назвав ще чотири речі, які заборонено робити під час складання протоколу про адміністративне правопорушення.

  • Грубе спілкування: навіть якщо поліцейський не правий або поводиться зухвало, грубити у відповідь, кричати і використовувати ненормативну лексику не можна. Інспектор, який спровокував вас на це, зможе легко оштрафувати вас за дрібне хуліганство.
  • Відмова від підпису: навіть якщо ви не згодні з обвинуваченням, підписати протокол і отримати копію документа варто, щоб потім оскаржити рішення. Також під час підписання протоколу можна вказати, що ви не згодні з його змістом і чому. Зокрема, можна тут же зазначити порушення з боку поліції, що буде додатковим аргументом під час оскарження.
  • Написання пояснень під диктовку: ввічливий і чемний поліцейський пропонує продиктувати вам, що ви маєте написати в протоколі чи поясненні? Нізащо не погоджуйтеся. Інспектор є зацікавленою стороною, тож цілком може таким чином підставити вас.
  • Пошкодження протоколу: спроба замалювати, перекреслити або навіть порвати протокол не допоможе вам уникнути відповідальності. Поліцейський знайде інший бланк, щоб скласти документ, а ось вас за ваші дії можуть уже притягнути не до адміністративної, а до кримінальної відповідальності за ст.357 КК України. Штраф за псування документів – 850 гривень.