Українцям розповіли, як часто позбавляють ухилянтів прав керувати автомобілем.

Одним із заходів, який виконавча служба може застосувати до неплатників штрафів – це позбавлення прав керувати автомобілем, доки людина не виконає вимоги ТЦК або поки цю вимогу не відкликають. А ось позбавити такого права може лише рішення суду.

Проте за рік дії посилених мобілізаційних законів на практиці раніше справа доходить нечасто. Масовою практикою подібних заходів поки що не стало. Як показовий приклад – перший випадок позбавлення чоловіка прав водія в Україні стався лише на початку лютого поточного року, незважаючи на велику кількість виписаних штрафів.

Адвокат Олена Хоменко, керуючий партнер адвокатського об’єднання “Актум”, підтверджує це статистикою: наразі кількість судових позовів від військових територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки не перевищує 50 справ у всій країні.

На її думку, основна причина низької ефективності даного методу на порушників – це тривалість судової процедури притягнення до відповідальності.

“Бо судові органи під час військового стану і так мають шалене навантаження”, – зазначила адвокат.

За її словами, впливає і те, що судові засідання забороняють проводити під час повітряних тривог та те, що електропостачання може бути нестабільним.

“Також необхідність сплати судового збору за подання позову до суду теж є певним обмежуючим фактором, тому що в держбюджеті не передбачено таких витрат на РТЦК і СП, тому ТЦК масово і не використовують дану можливість”, – сказала Хоменко.

Тим часом рахунки за несплату штрафу блокують значно частіше. Це можливо також після рішення, яке потім передають виконавчій службі.

“За порушення мобілізації на даний момент заблоковано рахунки 26 тисяч осіб”, – сказали виданню на запит у прес-службі Міністерства юстиції.

Отже, щоб не доводити до судових справ, юристи радять не ігнорувати штрафи та платити їх, а найефективніше це вирішувати, особисто відвідавши ТЦК.