- 01 апреля 2025
В Україні діє заборона на керування автомобілем без пристебнутого ременя безпеки, проте багато хто не дотримується даної вимоги. Незважаючи на це, штрафи за такі порушення виписують не так часто. За словами патрульних, виявлення непристебнутого водія і притягнення його або пасажира до відповідальності — непросте завдання, інформує «Автотема».
Якщо водій зізнається, що їхав непристебнутим, постанову про штраф можна винести на основі його слів. Однак якщо він заперечує порушення, то поліцейському необхідні докази – відеозапис або свідчення очевидців. Без цього керманич може сказати, що відстебнувся вже після зупинки, і претензії до нього будуть безпідставними.
Крім того, обов’язок пристібатися стосується не тільки водія, а й пасажирів. Однак перевірити, чи пристебнуті люди на задньому сидінні, візуально дуже проблематично, тому штрафи для них виписуються нечасто.
При цьому ремінь безпеки — це не проста формальність або ж можливість для копів накласти штраф, а реальний спосіб знизити ризик травм під час ДТП. Якщо людина не пристебнута, електроніка не завжди в змозі її «бачити», через що можливе неспрацювання подушок безпеки і отримання важких ушкоджень або навіть загибель.
Останнім часом в Україні обговорюється можливість використання штучного інтелекту для автоматичного розпізнавання непристебнутих водіїв на дорогах. Наразі відповідна технологія опрацьовується, але в майбутньому вона може стати частиною системи фіксації порушень.