- 09 апреля 2025
З появою в Україні додатку «Дія» процес взаємодії з державними сервісами для водіїв суттєво спростився — документи, штрафи, сповіщення стали доступними буквально в кілька кліків. Та навіть така цифрова зручність не гарантує, що штраф не «прийде» із запізненням або вже у вигляді виконавчого провадження. Юристи пояснили, як діяти у подібних ситуаціях і як уникнути зайвих витрат, інформує «Автотема».
Чому сповіщення іноді приходять із запізненням
Юридично застосунок «Дія» не є офіційним каналом вручення постанови. Тож буває, що водій отримує не повідомлення про сам штраф, а вже сповіщення про відкриття виконавчого провадження. У такому випадку він втрачає право на 50% знижку при оплаті і змушений платити не тільки повну суму штрафу, а ще й 10% виконавчого збору плюс близько 200 гривень витрат на виконання.
Що робити, якщо побачили штраф у «Дії»
- Перевірте дату винесення постанови. Якщо ще не минуло 10 днів, можна встигнути обійтися сплатою половини штрафу.
- Якщо вже виконавче провадження вже відкрили — зверніться до виконавчої служби. Там нададуть інформацію щодо підстав, дати відкриття і сум, які потрібно сплатити.
- Обміркуйте можливість оскарження. Якщо є підстави вважати штраф несправедливим або не було належного повідомлення, можна звернутися до суду.
Як уникнути неприємностей зі штрафами
- Не порушуйте правил дорожнього руху — це найкраща профілактика «прихованих» штрафів.
- Систематично перевіряйте наявність штрафів (у «Дії» та інших сервісах), особливо якщо використовуєте чужий автомобіль або надаєте свій у користування сторонній особі.
- Увімкніть миттєві сповіщення в «Дії» і переконайтеся, що додаток має доступ до інтернету і не вимикається у фоновому режимі.