Тема вікових обмежень для водіїв останнім часом стає все більш актуальною. Крім нижнього порога гранично допустимого віку перебування за кермом, в Україні може з’явитися і верхнє обмеження, яке поставить у складні умови пенсіонерів. Досвідчений патрульний пояснив, з чим це пов’язано і після якого віку українці самі мають відмовлятися від керування автомобілем, не чекаючи заборони від влади.

Інспектор звернув увагу, що в країнах Європи та світу вже діють подібні обмеження. У Саудівській Аравії водіння заборонено після 75 років. У Туреччині водії, старші за 70, проходять щорічну комісію, а в ОАЕ і на Філіппінах – обстеження кожні півроку. В Італії після 75 років права продовжують раз на три роки. Загалом у Євросоюзі готуються запровадити повсюдно суворі норми для літніх водіїв, оскільки вважають, що вони часто не здатні адекватно і своєчасно реагувати на загрози за кермом.

Наслідуючи міжнародні приклади, в рамках євроінтеграційних процесів, українськими нардепами у Верховній Раді вже було зареєстровано законопроєкт, який пропонує зобов’язати водіїв, старших за 65 років, проходити щорічний медогляд, а термін дії прав таких водіїв скоротити аж до одного року. Також готуються зміни, які дозволять МВС автоматично отримувати від медустанов відомості про стан здоров’я водіїв. Можливо, у разі виявлення у громадян протипоказань до водіння їхні права в майбутньому будуть анулювати автоматично.

Медики часто вважають ініціативу введення вікових обмежень виправданою. Особливо уважними вони закликають бути з літніми водіями, які перенесли інсульт чи інфаркт. Водночас практично всі фахівці одностайні в думці, що важливий індивідуальний підхід до проблеми. Оскільки далеко не всі пенсіонери становлять небезпеку на дорозі. Багато хто здатен якісно і безпечно водити машину до глибокої старості без зайвих проблем.