Skoda почала анонсувати свій новий трирядний електричний SUV минулого місяця, що означає, що дебют, ймовірно, неминучий. Але в той час, як маркетингова команда нагнітає ажіотаж, інженери чеської компанії дбають про те, щоб майбутні власники не отримували порцію завзятого ентузіазму, буксируючи великий причіп. Раніше новинку помітили на тестах в снігових умовах.

Позашляховики популярні завдяки своєму високому положенню за кермом і великому внутрішньому простору, але багато власників купують традиційні моделі з двигуном внутрішнього згорання, тому що навіть безрамні кросовери можуть стати корисними автомобілями для буксирування. І якщо автовиробники хочуть представити електромобілі як серйозну альтернативу моделям із ДВЗ, вони також повинні мати можливість перевозити причепи, човни та будинки на колесах.

Буксирний потенціал електромобілів

У певному сенсі електромобілі є чудовими буксирувальниками. Вони мають низький крутний момент, передача потужності плавна, а регенерація гальм може запобігти перевантаженню звичайних гальм. Але через те, що вони важкі, їхня буксирувальна здатність зазвичай нижча, ніж у еквівалентної машини з ДВЗ.

Цей новий кросовер Skoda, серійна версія концепту Vision 7S 2022 року, яку можуть назвати Space, є електричною альтернативою семимісному Kodiaq з ДВЗ. Kodiaq побудований на платформі VW MQB Evo і в повнопривідному варіанті vRS має максимальну тягову здатність 2500 кг. Але його електричний аналог їздить на платформі MEB, тій самій, що використовується в Skoda Enyaq та VW ID.Buzz, і жоден із цих електромобілів не може офіційно перевозити такий великий вантаж.

ДВЗ перевершує електрокари в буксируванні

Двомоторний Enyaq тягне 1200 кг для причепа з гальмами, а європейський двомоторний Buzz може буксирувати 1800 кг, якщо він оснащений меншою батареєю на 79 кВт-год, або лише 1600 кг з акумулятором на 86 кВт-год. Але одним із ключових конкурентів для Skoda може стати Kia EV9, і його оцінка становить вражаючі 2500 кг.

Насправді, якщо великий електромобіль Skoda може тягнути 1800 кг, цього може бути достатньо для багатьох покупців, які не хочуть тягати величезні човни, каравани та автопричепи. Однак їм доведеться змиритися зі значним зниженням запасу ходу при буксируванні.

Багато власників електромобілів на платформі MEB, у тому числі VW ID.4 і Buzz, задокументували свій досвід буксирування на онлайн-форумах, і, згідно з їхніми результатами, нерідко спостерігати зменшення запасу ходу на 50-60 відсотків навіть при буксируванні причепа вагою 820 кг.

Запас ходу в 240 км?

Skoda заявляє про максимальний запас ходу за WLTP складатиме 537 км для Enyaq AWD в оптимальних погодних умовах і без буксирування, а більший семимісний автомобіль на цих шпигунських знімках міг би проїхати 596 км, якщо він відповідає концепту 7S, якому анонсували батарею на 89 кВт-год. Але дальність буксирування буде менше за 240 км, якщо їхати з оптимальною швидкістю.

Звичайно, позашляховики з ДВЗ також мають великі витрати пального і запас ходу під час буксирування (хоча зазвичай менше ніж на 50 відсотків), але їм не потрібно турбуватися про те, де заряджатись, або мати справу з тим фактом, що, на відміну від автозаправних станцій, зарядні станції, як правило, не налаштовані на роботу з автомобілями, які буксирують щось за собою. То чи варто чекати на електромобіль, який зможе буксирувати?