- 17 апреля 2025
Серед українських водіїв поширене хибне переконання, що підписаний патрульним поліцейським протокол про адмінпорушення автоматично означає покарання. Насправді це лише початок процесу, і в разі наявності реальних аргументів і доказів цілком реально не тільки уникнути штрафу, а й навіть скасувати можливе позбавлення прав, пише «Автотема».
Як пояснив діючий патрульний, перше, що має зробити водій — це зафіксувати в протоколі власну незгоду з обвинуваченням. Відповідну позицію слід вказати перед підписом у спеціальному полі документа. Якщо цього не зробити, буде складніше довести свою правоту в суді, адже все виглядатиме так, ніби водій одразу погодився з порушенням.
Втім, вдаватися в деталі в самому протоколі не потрібно. Достатньо зазначити, що є докази невинуватості, які прикладаються до справи або будуть надані в судовому розгляді. Розгорнутий опис обставин можна викласти в письмовому поясненні. Доказами можуть бути відео з реєстратора або телефона, показання свідків чи будь-які інші матеріали, які підтверджують вашу позицію.
Важливий нюанс: відмовлятися від підпису протоколу або отримання копії постанови не варто, оскільки це лише ускладнить подальше оскарження. До того ж, даний документ містить усю необхідну інформацію для подання скарги чи заяви до суду, тому відсутність його копії може зіграти не на користь водія.