Сучасні автомобілі з АКПП мають по дві педалі – газ і гальмо, щоб максимізувати комфорт і спростити процес водіння. Однак на багатьох авто все ще можна зустріти третю педаль зчеплення, а на деяких і четверту – стоянкового гальма.

Як пише SlashGear, такий механізм раніше був обов’язковим для машин, які продавалися в США. До появи звичного ручника або електронного стоянкового гальма, аварійний механізм активувався натисканням ноги. Щоб його задіяти, водій натискав педаль до клацання, а для деактивації – або тягнув важіль, або знову натискав педаль. На гумовій накладці часто був присутній напис «Park» – щоб випадково не переплутати з педаллю зчеплення.

Обов’язковою ця функція була тому, що її розглядали контрольні органи в США як резервне гальмо на випадок виходу з ладу основної системи. Згодом ця система стала неактуальною, оскільки машини стали більш компактними, а місця для ніг у них ставало дедалі менше. У підсумку цю технологію було повністю витіснено звичним для більшості сучасних автомобілістів «ручником», який зараз і сам стає відгомоном минулого, оскільки його активно витісняє електронна альтернатива.