- 23 апреля 2025
- SUV News
Кожен автомобіліст рано чи пізно може зіткнутися з пошкодженням лобового скла. Каміння, що вилітає з-під коліс, град і навіть різкий перепад температур здатні призвести до появи на ньому тріщин. Юристи розповіли, що така проблема здатна принести водієві не тільки дискомфорт, а й проблеми з поліцією.
Зокрема, ДСТУ 3649:2010 забороняє експлуатацію автомобіля з пошкодженнями в зоні дії склоочисників. Поліція часто посилається саме на цей стандарт, оформлюючи протокол за ч.1 ст.121 КУпАП. Санкція статті передбачає штраф у розмірі 340 гривень, але вже в разі повторного порушення водієві загрожує стягнення в розмірі 1 700 гривень і навіть позбавлення прав на строк до шести місяців.
Втім, юристи звертають увагу, що пункт 31.3 ПДР не містить прямої заборони на експлуатацію авто з тріщиною на склі. Тобто, формально пошкоджене скло не є технічною несправністю, що забороняє рух. А отже, притягнути водія до адміністративної відповідальності за їзду з тріщиною за ст.121 КУпАП не можна.
Однак водіям все ж рекомендують позбутися пошкоджень, щоб не мати неприємностей. Навіть якщо ви доведете, що поліція оштрафувала вас незаконно, вам доведеться повозитися з оскарженням рішення патрульних у суді.