- 26 апреля 2025
Несплата штрафу ПДР в Україні має далекосяжні наслідки, які можуть бути набагато серйознішими, ніж фінансові втрати в кілька сотень гривень. Досвідчений автоюрист пояснив «SUV News», чим небезпечне прострочення оплати постанови про адміністративне правопорушення.
Експерт звернув увагу, що найчастіше проблеми виникають зі штрафами, оформленими за допомогою застосування камер автофіксації. Постанова про стягнення за перевищення швидкості приходить власнику авто поштою, а також через повідомлення в кабінеті водія або «Дії».
Нерідко українці не беруть до уваги такі повідомлення, що тягне за собою не тільки подвоєння суми штрафу, а й передачу справи до виконавчої служби. Це, своєю чергою, може обернутися арештом банківських рахунків або самого транспортного засобу.
Юрист пояснює, що арешт автомобіля – захід крайній, але реальний. Щоб зняти обмеження, доведеться повозитися. Потрібно сплатити не тільки заборгованість, а й виконавчий збір. Нерідко про застосовувані санкції водій дізнається вже постфактум – коли дізнається, що його авто під арештом.
Водночас юрист нагадав про можливість оскарження таких штрафів, особливо якщо йдеться про фіксацію порушень дорожніми камерами. Ключовий аргумент тут – неможливість ідентифікації водія. Адже штраф за замовчуванням надсилається власнику транспортного засобу. Поліція не розбирається, хто сидів за кермом у момент порушення.
Ця юридична прогалина створює передумови застосування принципу індивідуальної відповідальності, адже тільки безпосередній порушник може бути притягнутий до відповідальності. У разі, якщо особа за кермом не ідентифікується, суд нерідко стає на бік позивача і скасовує штраф.