- 01 мая 2025
- "Телеграф"
Додавання спирту до бензину (так званого біоетанолу) в Україні стало обов’язковим вже відсьогодні, 1 травня. Проте це може обернутися проблемою, адже немає відповіді на питання, хто контролюватиме якість пального.
Про це розповів аналітик Консалтингової групи А-95 Артем Куюн.
В Україні немає належного контролю за якістю пального
«В Україні вже давно немає навіть натяку на відновлення контролю. Все, що сьогодні є, це контроль суто документів. Тому я так розумію: трейдер просто буде або казати, що купив бензин з біоетанолом і вже імпортував таким, от, будь ласка, це зазначено в документах закордонного виробника. Або буде казати, мовляв, імпортував бензин без етанолу як сировину, купив етанол і отримав з цього етанольний бензин», — пояснив експерт.
Водіям доведеться покладатися лише на себе
На його думку, водіям доведеться на власний страх та ризик самостійно оцінювати якість бензину. Споживачі робитимуть висновки з власних помилок та орієнтуватимуться на репутацію конкретної мережі АЗС.
«Я думаю, все просто буде віддано на відкуп споживачу. Якщо він буде відчувати, що там біда з якістю, він просто не буде там заправлятися. Тобто це так, як і зараз. Бо фактичного контролю якості в Україні немає. Це відкриває, звісно ж, декілька корупційних шляхів. Можна на папері цей біоетанол додавати в бензин, але фактично продавати його, наприклад, для підпільного виробництва алкогольних напоїв», — зазначив Куюн.
Як захиститися від неякісного бензину
За словами аналітика, великі мережі АЗС (WOG, SOCAR, ОККО) зможуть собі дозволити продавати якісне пальне. Вони вже будують заводи з виробництва біоетанолу. Тому буде актуальною довіра бренду.
Для довідки: біоетанол – це зневоднений етиловий спирт, який виготовляється з зерна. Його використовують як біопаливо або паливну добавку.