Нині в Україні поліція дедалі більше уваги приділяє технічному стану автомобілів на тлі скасування обов’язкового техогляду для більшості транспортних засобів. Як пояснив досвідчений патрульний інспектор, мова може йти не тільки про гальмівну систему або рульове управління, а й, зокрема, про використання старих запасних коліс.

Як відомо, «запаска» потрібна, щоб у разі пробиття або пошкодження колеса швидко замінити його і без затримок доїхати додому або до найближчого сервісу. Однак багато автомобілістів після «перевзування» можуть ще довго продовжувати їздити на резервному колесі. При цьому самі запасні колеса можуть зберігатися без контролю за їхнім станом роками і навіть десятиліттями.

Патрульний нагадав, що глибина протектора автомобільних шин, згідно з ПДР, має бути не менше ніж 1,6 мм для літньої гуми і 4 мм – для зимової. Також він звернув увагу, що термін служби сучасних покришок становить близько 5 років. Навіть, якщо весь цей час шина не експлуатувалася, вона втрачає свій ресурс і з часом починає втрачати еластичність і тріскатися.

Інспектор попередив водіїв, що їзда на старому запасному колесі, яке не відповідає технічним вимогам, є порушенням ст. 121 КУпАП і загрожує водієві штрафом від 340 до 510 гривень. У гіршому випадку, якщо несправність не вдасться усунути на місці, машину можуть забрати на штрафмайданчик.