Патрульні поліцейські в Україні не є фахівцями в галузі медицини і не мають достатньо компетенції для достовірного визначення стану алкогольного або наркотичного сп’яніння водія. Водночас на інспекторів покладено обов’язок виявлення випадків нетверезого водіння, у зв’язку з чим вони орієнтуються на непрямі ознаки, які вказують на те, що перед ними нетверезий автомобіліст. Юрист назвав «SUV News» шість найпоширеніших випадків, коли поліція може прийняти вас за п’яного.

Насамперед підозри викликає зовнішній вигляд водія. Наявність сонцезахисних окулярів у похмуру погоду може сприйматися як спроба приховати характерний блиск або почервоніння очей після вживання алкоголю. Також після похмілля у багатьох людей спостерігається зайва чутливість до світла.

Ще однією ознакою для поліцейських є відчинення вікон в автомобілі в холодну погоду. Патрульні сприймають це як спробу позбутися запаху алкоголю в салоні та швидше протверезіти.

Третя ознака – активне жування жуйки або насіння. Нерідко п’яні водії таким чином намагаються замаскувати запах алкоголю з порожнини рота.

Уникання поліції водієм та ігнорування ним вимоги про зупинку практично завжди привертає увагу поліції і призводить до більш ретельної перевірки.

Підвищена нервозність, надмірно швидка або повільна мова також сприймаються патрульними як привід для підозр.

І, зрозуміло, неадекватну поведінку за кермом, що не відповідає обстановці, в поліції теж звикли вважати непрямою ознакою сп’яніння. Сюди входять різке прискорення, гальмування, маневрування, порушення безпечної дистанції, ігнорування сигналів світлофора, вимог розмітки та дорожніх знаків.

Юрист радить водіям під час спілкування з поліцією дотримуватися спокою та холоднокровності. Незважаючи на стрес, слід тримати себе в руках і пам’ятати, що інспектор просто виконує свою роботу і зобов’язаний поважати ваші права відповідно до закону і дотримуватись принципу призумпції невинуватості.