Багато автовласників переконані, що їздити потрібно на невисоких обертах двигуна, оскільки таким чином зберігається ресурс авто. Однак ця думка не є істиною в останній інстанції, ба більше, вона помилкова. Принаймні так вважає фахівець з ремонту двигунів, який пояснив ризики в подібних випадках.

Так, безумовно, постійна їзда на непрогрітому моторі на високих обертах призводить до швидкого зносу системи. Однак на низьких обертах відбуваються не менш згубні процеси. Тиск оливи в системі знижується, що призводить до її нестачі для змащення всіх елементів ДВЗ. У результаті масляного голодування збільшується знос деталей.

Часто доводиться їхати на невеликих обертах під час руху в заторах. При цьому мінімальна швидкість змінюється необхідністю швидко розганятися, щоб пролетіти перехрестя. Подібний рваний режим призводить до підвищення навантаження на силовий агрегат. Так, під час розгону циліндри наповнюються збагаченою паливною сумішшю, яка при зниженні обертів до кінця не згорає, утворюючи відкладення. Першими страждають поршні та вкладиші колінвалу, засмічуються форсунки, які перестають розбризкувати паливо, а починають його просто лити.

Щоб очистити камери згоряння, поршні і циліндри, рекомендується регулярно проїжджати невеликі кілометражі на високих обертах мотора. Найоптимальнішими показниками при звичайній їзді є діапазон 2500-3000 обертів, коли немає масляного голодування і зайвого навантаження на ДВЗ.