- 09 мая 2025
- "Добрі новини"
Українські водії давно звикли до відмінних від класичних триколірних світлофорів – у них є додаткова секція, що вказує дозволений чи заборонений рух для повороту. Ці секції можуть регулювати напрямок повороту, навіть якщо основний колір – червоний. Хоча система цілком зрозуміла, часом схожа практика в європейських країнах наштовхує українських водіїв на помилкове трактування сигналів.
Так, у країнах Європи та інших закордонних державах часто можна зустріти доволі незвичайні світлові сигнали. Наприклад, червоний плюс має назву “грецький хрест” і найбільш поширений він у Німеччині та Франції. Такий сигнал викликає здивування, адже багато водіїв з-за кордону не знають, що він означає. Перед відвідуванням закордонних країн важливо ознайомитись із тамтешніми правилами.
Цей червоний сигнал у вигляді “плюсика” має інформаційний характер для тих водіїв, хто повертає ліворуч. Якщо сигнал світиться, то водій має знати – зустрічний рух не має права рухатись, у них горить червоний сигнал світлофора. Та якщо на своєму світлофорі ви не бачите червоного хреста, то важливо бути уважними – під час повороту ліворуч ви мусите надати перевагу зустрічному руху перед завершенням маневру.
За словами експертів, у містах із завантаженим трафіком такий сигнал світлофора дозволяє зменшити затори, адже робить процес повороту набагато простішим, безпечнішим і швидшим. Хоча для українських водіїв такий сигнал є доволі незвичним, до нього можна звикнути дуже швидко. Основною перевагою “грецького хреста” є можливість зробити рух на дорогах безпечнішим.