- 12 мая 2025
- SUV News
Сьогодні для українських водіїв важливо не тільки дотримуватися Правил дорожнього руху (ПДР), а й знати, як спілкуватися з поліцейськими, щоб захистити свої права і не потрапити на виверти і маніпуляції силовиків. Як пояснюють експерти, достатньо однієї неправильної відповіді на якесь каверзне запитання, щоб отримати штраф або й зовсім позбутися прав. Досвідчений юрист розповів, якими підступними трюками користуються патрульні, щоб схилити вас до самообмови і визнання провини.
Найчастіше зустрічається запитання «Чому порушуємо?», націлене на те, що водій у паніці почне виправдовуватися, а отже одразу визнає свою провину. Причому нерідко буває так, що порушення, по суті, і не було. Просто водій сам його придумав, вважаючи, що інспектор просто так не стане його звинувачувати. За фактом поліцейські просто діють апломбом, на удачу, сподіваючись, що зможуть швидко «прогнути» і залякати водія.
Юристи рекомендують у подібних ситуаціях зберігати спокій і впевнено заявляти про відсутність порушень, вимагаючи від інспектора надати конкретні докази.
Ще одне провокаційне запитання пов’язане з нетверезим водінням. Найчастіше воно звучить так: «Давно випивали?». Тут також міститься виверт, розрахований на те, що водій визнає факт розпивання алкоголю, але спробує уникнути покарання, сказавши, що вживав спиртне, наприклад, учора. На ділі цього буде достатньо, щоб влаштувати перевірку на алкотестері, яка покаже навіть вчорашній алкоголь у крові. Юристи рекомендують заперечувати факт вживання алкоголю в попередню добу. Навіть якщо ви встигли протверезіти, сам факт перевірки може бути неприємним і довгим.
“Недобросовісні співробітники дорожньої служби часто використовують невпевненість і сумніви водіїв для досягнення своїх цілей“, – коментує юрист. – “Важливо пам’ятати, що тягар доведення порушення лежить на представнику влади, а не на водієві“.
Важливо пам’ятати, що перевищення норми в 0,2 проміле на алкотестері не є підставою для складання протоколу за ст. 130 КУпАП, оскільки водій має право на додаткову перевірку в медустанові. Саме її результати будуть визначальними при ухваленні рішення про відсторонення від керування авто.