Механічна трансмісія залишається доволі поширеною в Україні, незважаючи на популярність «автоматів». Власники автомобілів з МКПП відзначають їхню надійність та економічність. Водночас експерти пояснили, що більшість водіїв не вміють правильно поводитися зі своєю «механікою» і неусвідомлено скорочують термін служби своїх автомобілів.

При цьому виділяється п’ять типових помилок під час експлуатації трансмісії.

Найпоширенішою помилкою називається звичка тримати ногу на педалі зчеплення.

«Цей рефлекс, сформований ще в автошколі, призводить до постійного навантаження на вижимний підшипник, що значно скорочує ресурс усього вузла», – пояснює автомеханік.

Ще одна шкідлива звичка, яка руйнує вашу трансмісію – утримання руки на важелі перемикання передач. Достатньо навіть малого навантаження, щоб значно підвищити знос деталей КПП.

Також експерти звертають увагу на такі поширені помилки як різке перемикання передач і «кидання» зчеплення.

«Така манера підходить хіба що для спортивних автомобілів, але ніяк не для звичайних машин у міських умовах експлуатації», – наголошує експерт.

Він додав, що агресивна манера їзди призводить до некоректної роботи механізмів та їхнього прискореного зносу.

Також фахівці звертають увагу на таку помилку як неправильний вибір передачі. Багато водіїв намагаються рушати з другої передачі або вмикати третю на швидкості 20 км/год, що перевантажує і зношує як трансмісію, так і двигун. Механіки радять змінювати передачу при 3000-4000 обертах.

Остання помилка водіїв полягає в неправильному або відсутньому обслуговуванні КПП. Механічна трансмісія також потребує заміни мастила кожні 60 000 – 100 000 кілометрів.

Додатково експерти звертають увагу на неприпустимість залишення автомобіля на передачі під час стоянки.

«Це створює додаткове навантаження на трансмісію і унеможливлює дистанційний запуск двигуна», – попереджають механіки.

Замість передачі фахівці радять використовувати стоянкове гальмо. Робити це варто навіть на рівних поверхнях.