- 14 мая 2025
- SUV News
Статистика показує, що більше половини водіїв в Україні не користуються ременями безпеки, чим порушують вимоги ПДР і ризикують отримати штраф у розмірі 510 гривень на рівному місці. При цьому поліцейські не часто притягують автомобілістів до відповідальності за це порушення.
Досвідчений патрульний розповів, що допомагає керманичам уникнути покарання за непристебнутий ремінь.
Насамперед інспектор наголосив, що його колеги, аби звинуватити водія в порушенні правил користування ременями безпеки, мають пред’явити докази того, що автомобіліст або його пасажири не були пристебнуті під час руху. Так, патрульний може зупинити автівку, якщо побачить, що за кермом сидить непристебнутий громадянин, але якщо він не записав це на камеру, то подальші процесуальні дії матимуть сенс тільки в разі, якщо водій не стане протестувати проти них.
Тобто такі звинувачення, за словами інспектора, як правило, розраховані на необізнаних або недосвідчених водіїв, які бояться сперечатися з поліцією. Якщо патрульний бачить, що перед ним наївний і неконфліктний автомобіліст, який одразу визнає свою провину, то може виписати штраф, будучи впевненим, що його ніхто оскаржувати не буде.
В інших випадках поліцейський може лише пред’явити претензії водієві. Але щойно останній почне спростовувати твердження інспектора про те, що був не пристебнутий, і зажадає доказу своєї провини, то всі зусилля патрульного втратять перспективу. Важливо розуміти, що після зупинки автомобіля водій і пасажири можуть бути не пристебнуті, стверджуючи, що щойно відстебнули ремені для власної зручності.
Якщо ж правоохоронець все ж таки наважиться виписати постанову без доказів, всупереч протестам водія, то така справа, найімовірніше, швидко розвалиться під час оскарження в суді. Досвідчені інспектори розуміють це, тому не часто наважуються на подібні авантюри, навіть якщо на 100 відсотків упевнені у своїй правоті.
Використання ременів безпеки є не просто вимогою закону, а й найважливішим заходом, здатним зберегти життя під час дорожньо-транспортної пригоди. За даними ВООЗ, правильне використання ременів безпеки знижує ризик загибелі водія і пасажирів на передніх сидіннях на 45-50%, а пасажирів на задніх сидіннях – на 25%. Тому кращим способом запобігти штрафу та травмам під час ДТП будуть все ж не усілякі хитрощі, використання пасків безпеки.