Цьогорічні виставки AutoTechService та ComAutoTrans великою кількістю прем’єр не балували, але певний прорив все-таки є. Приємно те, що дебют справили вітчизняні виробники.

Чернігівський автозавод “Еталон” традиційно виступав у пасажирській тематиці. Варто сказати, що вітчизняний «квартет» автовиробників не підвів, у т.ч. в електричній мобільності.

Чернігівські автовиробники показали свою «Мальву». Якщо торік на цій же виставці у них була дизельна версія автобуса, то нині корпорація «Еталон» суттєво зросла в інноваційних прагненнях бути конкурентною в сегменті електромобільності. Цей напрямок у секторі національного автобусного виробництва до нинішнього часу був практично порожнім.

Щоправда, певні напрацювання мають львів’яни, які на «Електронтрансі» створили електробус Електрон Е19101, але це було дуже давно (листопад 2015 року) й практично забулося. Нині Чернігів спробує у цій ніші закріпитися й освоїтися, хоча з просуванням електротягової акумуляторної машини легко не буде.

Автозавод привіз електробус А08611 «Мальва-Електро». Базою стала класична «Мальва», але у нинішній версії це вже зовсім інша пасажирська машина. Моторна класика ДВЗ відійшла у минуле, тепер автобус отримує привід від тягового електричного двигуна ДТА-140-4У1, виготовленого молдавською компанією «Інформбізнес». До речі, касета з акумуляторними батареями тут також від цього виробника.

У цій частині комплектації потрібної потужності та ресурсу по місткості накопиченої енергії українське виробництво чогось подібного запропонувати не могло. Молдавани ж мотор підігнали на 140 кВт/190,3 к.с. потужності, батарею (літій-іонна) зробили з потенціалом 185 кВт-год. Це дозволяє автобусу без підзарядки долати 200 кілометрів.

Звісно, за кілометражем не так вже й багато, додати пробіг можна більш потужними акумуляторами, але вартість автобуса тоді зросте – донині основним мірилом цінника електричних автобусів, як і вантажівок чи легковиків, є все-таки батарея. Ціна цього компонента комплектації, хоча з кожним роком й падає, але все ще лишається високою.

Щодо місткості низькопідлогового електричного автобуса «Мальва-Електро» міського виконання, то вона заявлена на 24 сидячі місця. Загальна місткість – 50 пасажирів. В зоні накопичення є два відкидні сидіння, одне місце відведено для крісла колісного.

В сегменті багатомісних автобусів чернігівський А08611 був єдиною прем’єрною машиною. Хоча у цій розмірній групі «Авто-Регіон» показав під брендом Temsa міжміську пасажирську машину та шкільний автобус на 30 місць. Вони були у дизельному виконанні.

Демонструвалися також мікроавтобуси, у т.ч. акумуляторні, але про цю розмірну групу пасажирських машин мова піде уже у наступній публікації.