Одним із найпоширеніших і найгрубіших порушень серед українських водіїв є керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Визнаному винним автомобілісту загрожує негайне позбавлення прав на строк від 1 року і штраф у розмірі від 17 000 гривень. При цьому іноді за п’яну їзду карають і абсолютно тверезих водіїв. Викликати запах, схожий на перегар, можуть і неалкогольні продукти.

Досвідчений дієтолог розповів, чим не варто зловживати перед тим як сісти за кермо.

Як відомо, для поліції підозрілий запах із порожнини рота у водія є одним із ключових індикаторів сп’яніння і підставою для перевірки громадянина на алкотестері. Причому, патрульному зовсім не обов’язково, щоб прилад показав перевищення норми в 0,2 проміле, щоб скласти на кермувальника протокол за ст.130 КУпАП. Часто недобросовісним інспекторам достатньо лише приводу для початку розгляду, під час якого вони обманом або іншою хитрістю змушують водія відмовитися від перевірки, що карається так само, як нетверезе водіння.

У зв’язку з цим дієтолог рекомендує автомобілістам утриматися від поїздок за кермом після рясного вживання таких продуктів:

  • квас – містить від 0,6% до 2,6% етилового спирту;
  • безалкогольне пиво – також містить незначну кількість спирту, але головна небезпека в тому, що створює стійкий запах;
  • кисломолочні продукти (особливо кефір) – через бродіння може містити незначну кількість спирту;
  • часник – створює стійкий різкий запах, що асоціюється з похмільним синдромом;
  • цибуля – як і у випадку з часником, посилює ефект “перегару”;
  • соління і різносоли – квашена капуста, солоні огірки та інші маринади часто асоціюються з традиційними закусками до алкоголю і також можуть викликати бродіння в організмі.

Також дієтолог наголосив, що під час вживання спиртного запах перегару може зберігатися після застілля понад добу. Тому не варто сідати за кермо, якщо ввечері ви розпивали міцний алкоголь. Тут уже можлива не тільки наявність запаху, а й перевищення гранично допустимої дози в 0,2 проміле.