- 16 мая 2025
- SUV News
Кожен українець знає, що червоний сигнал світлофора є заборонним, продовжувати рух, коли він горить, не можна. Водночас багато хто не в курсі, що існують винятки, коли водій не просто може, а повинен проїжджати перехрестя в такій ситуації.
Досвідчений патрульний нагадав про них.
Пріоритет людини над електронікою
Найбільш очевидним винятком є ситуація, коли на перехресті одночасно працюють світлофор і регулювальник. ПДР тут вимагає від водія підкорятися командам поліцейського, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофора.
Завершення розпочатого маневру
Якщо ви вже почали виконувати проїзд перехрестя, але в процесі змушені були загальмувати і пропустити зустрічний транспорт, а в цей момент засвітився червоний, то ви повинні продовжувати рух, оскільки залишатися в такому положенні, як і здавати назад, може бути небезпечно.
«Стрілка» як виняток
Третій випадок, коли ви повинні продовжити рух на червоний, пов’язаний з додатковими секціями світлофора. Якщо основний сигнал забороняє рух, але при цьому горить додаткова стрілка в певному напрямку, то вам дозволяється рух суворо в зазначеному напрямку.
Додаткові варіанти
Крім зазначених ситуацій, коли рух на «червоний» офіційно дозволено, існують й інші умови, коли можна ігнорувати вимоги світлофора. За словами патрульного, йдеться про пропуск спецтранспорту з увімкненими проблисковими маячками червоного або синього кольорів. Якщо дати дорогу «швидкій», «пожежникам» або поліції без виїзду на перехрестя не можна, то слід знехтувати сигналом світлофора. Крім того патрульний нагадав про ситуацію крайньої необхідності, коли порушення ПДР виправдане порятунком життя чи здоров’я людей.