В Україні досить поширена практика фото- відеозйомки місць ДТП, після чого відповідний контент моментально з’являється в соціальних мережах. Водіїв попереджають про серйозні події в тих чи інших локаціях і водночас знаходяться ті, хто любить посмакувати й обговорити чужу трагедію. Це не заборонено законом на відміну від деяких інших країн.

В Європі подібна поведінка може жорстко припинятися поліцією. У деяких випадках можна навіть потрапити за ґрати. Наприклад, у Нідерландах увімкнення камери на місці аварії загрожує штрафом у 230 євро (приблизно 10 800 гривень). Причому не можна не просто публікувати фото і відео в мережі, під забороною в принципі саме фотографування місця події без дозволу.

Набагато жорсткіше з любителями робити контент на місці ДТП борються в Німеччині. Тут уже кілька років діє закон, що повністю забороняє фото- і відеозйомку наслідків аварій.

Найбільш сувора заборона діє для зйомки фіксувати постраждалих громадян. Їхнє фотографування вважається порушенням конфіденційності особистості та втручанням в особисте життя. Лише за сам факт зйомки жертви ДТП без дозволу німецька поліція може оштрафувати на суму до 1000 євро (близько 47 000 гривень) або відправити за ґрати на строк до двох років.

Експерти звертають увагу, що такі заходи важливі не тільки з погляду захисту приватного життя постраждалих, а й для запобігання “заторам роззяв”, коли водії, які проїжджають повз, уповільнюють рух для фотографування аварії.

В Україні таких норм поки що немає, а публікація фото і відео за участю постраждалих осіб може стати лише предметом розгляду в суді в рамках цивільного провадження.