Якщо ви плануєте купувати автомобільні шини, але в умовах зростання цін не можете собі дозволити переплачувати, то варто задуматися про економію. Однак у випадку з гумою мова не повинна йти про компроміс з якістю і безпекою. Досвідчені автоексперти назвали п’ять маловідомих способів скоротити витрати на купівлю покришок без шкоди для надійності шин.

Насамперед варто звернути увагу на вибір оптимального бренду. Маркетингові дослідження показують, що різниця в ціні між преміальними і середніми брендами може досягати 30-40%, при цьому різниця в якості часто незрівнянно менша. В Україні є ціла низка східноєвропейських брендів, які пропонують гідне співвідношення ціни та якості.

Ще один фактор, на який слід зважати, – сезонні коливання цін. Зрозуміло, попит на зимові шини наприкінці зими, на літні – наприкінці літа, набагато нижчий, відповідно продавці змушені знижувати і ціни на свою продукцію. Експерти стверджують, що в цей період можна заощадити до 25% під час купівлі гуми. Нерідко можна потрапити на вигідний розпродаж, коли продавці прагнуть швидко розвантажити свої склади для нової продукції.

Третій спосіб – оптимізація доставки. Нерідко можна зустріти продавців, які мають невелику кількість замовлень і намагаються розширити свою клієнтську базу за рахунок різного роду бонусів, включно з безкоштовною доставкою. Нерідко це дає змогу істотно заощадити.

Якщо ви купуєте шини в традиційних магазинах, які також надають послуги з шиномонтажу, можна потрапити на акції з безкоштовного встановлення або балансування шин.

Якщо вам доступні прямі покупки у виробників або їхніх офіційних представників, то слід неодмінно цим скористатися. Так ви уникнете покриття націнок від посередників.

Іноді розумним рішенням може бути і купівля старих автомобільних шин. При цьому важливо ретельно перевіряти знос протектора і відсутність прихованих пошкоджень. При правильному підході така стратегія може заощадити до 50% вартості нових шин.