- 24 мая 2025
- today.ua
Компанія «Українська бронетехніка» найближчим часом розпочне серійно випускати новий бронеавтомобіль «Варта-2». Про це виробник розповів на своїй сторінці у Facebook.
За даними компанії «Українська бронетехніка», Міністерство оборони України вже допустило бронеавтомобіль «Варта-2» до експлуатації у ЗСУ. І саме тому незабаром розпочнеться його серійне виробництво.
На жаль, наразі тактико-технічні характеристики нового українського бронеавтомобіля ще не доступні громадськості. Але зі слів голови «Української бронетехніки» Владислава Бельбаса ми знаємо, що ця бойова машина має найвищий рівень захисту. Вона відрізняється найкращою вогневою потужністю в класі бронеавтомобілів, якщо йдеться про версію з бойовим модулем. Тому вона ефективно підтримуватиме вогнем піхоту та знищуватиме бронетехніку ворога.
Подробиці про бронеавтомобіль «Варта»
Бронеавтомобіль «Варта» першого покоління з колісною формулою 4×4 офіційно представили у 2015 році. З того часу його кілька разів модернізували. Це бойова машина з посиленим протимінним захистом, тобто вона належить до класу MRAP. Вона оснащена дизельним двигуном Weichai потужністю 380 к.с. і 1460 Нм крутного моменту.
У бронеавтомобілі «Варта» застосовано V-подібну геометрію бронекапсули та V-подібну форму днища, що дозволяє витримувати підрив заряду потужністю до 8 кг у тротиловому еквіваленті (тобто витримує підрив протитанкової міни). До того ж сидіння для екіпажу та десанту виготовлені та встановлені таким чином, щоб звести до мінімуму наслідки вибуху міни або СВУ (саморобний вибуховий пристрій) під машиною. Що ж до броні, то вона захищає від бронебійних набоїв калібру 7,62×39 мм.
У 2024 році Владислав Бельбас розповів, що нова «Варта» має посилений 3-й рівень захисту, що краще, ніж у інших бронеавтомобілів. Очевидно, він тоді якраз і говорив про «Варту-2».
Плани «Української бронетехніки»
Слід зазначити, що в Україні на даний момент є два великі виробники бронеавтомобілів. Перший – компанія «Українська бронетехніка». Другий – НВО «Практика». Бельбас вважає, що ці два підприємства можуть забезпечити більшість потреб ЗСУ у бронеавтомобілях, якщо замовлення робити заздалегідь.
«Українська бронетехніка» може розпочати випуск австрійсько-іспанської бойової машини піхоти ASCOD, яку створила компанія General Dynamics European Land Systems. Бельбас у 2024 році повідомив, що ведуться відповідні переговори.