Перевищення гранично допустимої швидкості є найпоширенішим порушенням ПДР в Україні. При цьому нерідко притягує водіїв до відповідальності неправомірно, порушуючи встановлену процедуру, про що багато автомобілістів навіть не здогадуються. Наприклад, юристи розповіли, в яку погоду і за яких умов інспектори Патрульної поліції не можуть використовувати портативні радари TruCam.

Насамперед звертається увага на те, що характеристики приладів, які використовують українські поліцейські, дають змогу ефективно заміряти швидкість під час дощу, снігопаду або туману на відстані від 15 до 61 метра. Найчастіше патрульні роблять заміри на більшій дистанції, ігноруючи при цьому вимоги щодо видимості.

“Ці обмеження закріплені нормативно і пов’язані з технічною неможливістю гарантувати точність вимірювань у подібних умовах“, – пояснює адвокат з автомобільного права.

Також юристи звертають увагу на ще одне суттєве порушення, яке полягає в проведенні замірів “з рук”. У такій ситуації поліцейський може рухатися назустріч транспортному потоку, щоб підвищити реальні показники швидкості авто.

Використовуючи подібні трюки та порушення, поліцейські часто неправомірно притягують водіїв до відповідальності, виписуючи штрафи в розмірі 340 гривень на підставі недостовірних показань. З огляду на відносно невисокий розмір стягнень, багато автомобілістів просто не ризикують оскаржувати їх, навіть якщо розуміють, що патрульні діяли незаконно.

Експерти рекомендують у разі отримання штрафу, виписаного з порушенням зазначених правил, негайно звертатися до суду.

“Практика показує, що судові інстанції стають на бік водіїв у подібних спорах, оскільки докази, отримані з порушенням процедури, не можуть бути визнані допустимими“, – зазначає адвокат.