Водіям в Україні дедалі частіше доводиться мати справу з проблемою — стерта або малопомітна дорожня розмітка. Через дощі, сніг, пил або просто через зношеність лінії на асфальті стають практично невидимими. Але поліцейські все одно штрафують за порушення, наче розмітка на місці. Особливо часто такі випадки трапляються навесні та восени, пише «Автотема».

Юристи кажуть, що кількість скарг на подібні ситуації суттєво зросла. І головне, що більшість таких штрафів можна оскаржити. Причина проста: якщо розмітки не видно, водій не зобов’язаний її дотримуватись. За словами адвокатів, патрульні добре знають, де на дорозі має бути лінія, навіть якщо вона зникла. Вони цим користуються і штрафують. Багато водіїв просто визнають провину, хоча мали можливість захистити себе.

У разі конфлікту юристи радять одразу зафіксувати місце: зробити фото чи відео, де видно стан дороги, зниклу розмітку та орієнтири (будівлі, дорожні знаки, розміщення авто поліції). Це стане головним доказом у справі.

Також важливо знати, що згідно з правилами, водій не несе відповідальності за порушення, якщо дорожній знак або розмітка були нечитабельні або взагалі відсутні.

Якщо інспектор наполягає на штрафі, можна подати скаргу в управління поліції або одразу звертатися до суду. Суди, за словами юристів, найчастіше стають на бік водіїв. Утім, правоохоронці на місцях на це не зважають — вони розраховують, що за 340 гривень мало хто захоче зв’язуватись із судовою тяганиною.