В Україні стрімко зростає загальна заборгованість за штрафи за порушення правил дорожнього руху. Як повідомив CEO сервісу «Штрафи UA» Дениса Дмитрова, на даний момент сумарний обсяг боргів українців за цією статтею перевищує 10 млрд гривень, а кількість неоплачених штрафів досягла майже 9 мільйонів.

Відзначається, що боржники відчувають на собі наслідки миттєво. Виконавчі служби блокують банківські рахунки водіїв без попередження, відразу ж, як отримують повідомлення про невиконання ними вимог постанов про грошове стягнення. Статистика «Опендатабот» демонструє, що в Україні вже відкрито понад 1,8 млн виконавчих проваджень за штрафами. У кожному випадку виконавці можуть приймати рішення про блокування рахунків.

«Більшість людей дізнаються про борг вже після блокування рахунку», — каже Дмитров. «І це реальний ризик, оскільки блокування відбувається централізовано через систему виконавчої служби, без втручання людини».

Представник «Штрафи UA» зазначив, що попит на їхній додаток останнім часом істотно зріс. Сервіс інтегрований в 26 державних реєстрів і обробляє інформацію про 80 тисяч штрафів щомісяця. При цьому лише 30 тисяч з них оплачуються оперативно.

Користь від платформи також полягає в тому, що вона надсилає користувачам превентивні повідомлення про заборгованість. Це дозволяє уникнути блокування рахунків та інших негативних наслідків відкриття виконавчого провадження.

За словами Дмитрова, сервіс вже надіслав понад 100 тисяч таких попереджень. Він нагадав, що йдеться часто не стільки про фінансову, скільки про соціальну проблему, оскільки штраф у 340 гривень може паралізувати діяльність людини або цілого підприємства через блокування рахунків.