- 01 июля 2025
- today.ua
Українські правоохоронці виявили та припинили діяльність злочинної групи, учасники якої виготовляли та продавали у різних областях України фальсифікований бензин. Про це повідомила пресслужба Бюро економічної безпеки.
За даними досудового слідства, у злочинній групі було троє людей. Вони приблизно 1,5 року виготовляли та продавали фальсифікований бензин. Лідером у цій злочинній групі була директорка одного з підприємств Полтавської області. Її спільники – технолог та водій підприємства з Київської області.
Де продавали фальсифікований бензин?
Досудове слідство встановило, що незаконне виробництво палива організували на нафтобазі в Київській області. Фальсифікований бензин продавали через АЗС у кількох областях нашої країни, зокрема у Київській, Полтавській та Рівненській областях. Також це паливо продавали підприємствам.
За даними фактами детективи Бюро економічної безпеки відкрили кримінальне провадження за ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 та ч. 1, 2 ст. 204 Кримінального кодексу України (Незаконне виготовлення, зберігання, збут чи транспортування з метою збуту підакцизних товарів та скоєння злочину у складі організованої групи). Злочинна група – це три та більше осіб.
Під час обшуків в офісах та на нафтобазі правоохоронці виявили та вилучили велику кількість органічної рідини на основі спирту та бензину. Також вилучено документацію, яка доводить протиправну діяльність. Наразі фігурантам вже повідомили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого статтями ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 та ч. 1, 2 ст. 204 КК України. Матеріали кримінального провадження та обвинувальний акт передали до суду для розгляду по суті.
Фальсифіковане паливо в Україні
У першій половині 2025 року в Україні стало більше неякісного палива, хоча ще у 2024 році ситуація була набагато кращою («практично ідеальною», як повідомляв Інститут споживчих експертиз). Так, за даними Інституту споживчих експертиз, станом на травень 2025 року при близно 20% дизельного палива на українських АЗС було фальсифікатом. У фальсифікованому дизельному паливі вміст сірки перевищує норму, а температура спалаху не відповідає нормам. Через це у дизельних автомобілів виникають проблеми з паливною системою та двигуном, а у разі ДТП паливо може спалахнути.
Якість палива в Україні покращилась у 2024 році завдяки тому, що операторам роздрібного паливного ринку заборонили продавати бензин та дизельне паливо екологічних стандартів Євро-3 та Євро-4. Ця заборона діє з січня 2024 року. Чому на українських АЗС знову почало з’являтися неякісне паливо – поки що невідомо.