В Україні набирає обертів проблема неправомірного штрафування водіїв за несправність гальмівних сигналів. Найчастіше це відбувається через юридичну необізнаність громадян, які не знають своїх прав і не можуть довести, що поліцейські перевищили повноваження, пише mAuto.

У технічному регламенті (ДСТУ 3649:2010) чітко зазначено, що автомобіль повинен мати принаймні два стоп-сигнали червоного кольору, які автоматично загоряються при натисканні на гальмо. Однак в ПДР передбачено: навіть якщо система світлової сигналізації про гальмування несправна, це не є абсолютною підставою для заборони руху — в такому випадку допускається подача сигналу піднятою вгору рукою.

Проте за експлуатацію транспорту з несправними стопами водієві можуть винести постанову за ч. 1 ст. 121 КУпАП. Штраф при першому порушенні — 340 грн. Якщо ж ситуація повториться протягом року, це може обернутися значно серйознішими наслідками: грошовим стягненням у сумі від 850 до 1 700 грн, тимчасовим позбавленням прав (від трьох місяців до півроку) або навіть адмінарештом на строк до 10 діб.

Патрульні мають право тимчасово затримати авто лише за умови чітких ознак правопорушення. Якщо ж причина зупинки і дії інспектора викликають сумніви, водієві слід попросити пояснення із посиланням на відповідні нормативні документи. У випадку накладення штрафу завжди можна звернутися до юриста та оскаржити постанову в судовому порядку, особливо якщо вона загрожує повторним покаранням.